Uwaga! Aktualności są również w naszym Biuletynie!

Komisja Międzyzakładowa w czwartek 26 kwietnia nie musiała podejmować ważnych czy też kontrowersyjnych decyzji. Ustaliła termin tradycyjnego ogniska (ogłoszenie patrz IMPREZY). Ustalono też, że Przewodniczący Kół zorientują się, czy będą chętni na wycieczkę do Lwowa (po 3 lipca, 4-5 dni, koszt całkowity 400-500 zł)

DYREKTORZY Z „S”

W czwartek 19 kwietnia w Klubie Nauczyciela odbyło się spotkanie Prezydium Komisji Międzyzakładowej z dyrektorami. Zaproszenie dostali wszyscy dyrektorzy i wicedyrektorzy należący do Solidarności. Celem spotkania było ustalenie, jakie bolączki mają w swojej pracy dyrektorzy i w czym Związek może im pomóc. Termin zebrania był dość pechowy, ponieważ – jak się okazało – nie pasował wielu zaproszonym. Jednak spotkanie było bardzo udane. Rozmawiano między innymi o tym, co należałoby zmienić w przyszłorocznych regulaminach płacowych, jak postępować, gdy Koło „S” ma zupełnie inne zdanie niż dyrektor z „S”, jak sobie nawzajem pomagać itd. Wspólnie ustalono, że jesienią zostanie zorganizowane następne takie spotkanie.

 

16 kwietnia w Głogowskim Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się ostatnie spotkanie kursu tworzenia stron internetowych zorganizowanego specjalnie dla członków Solidarności Oświaty w Głogowie. Pod fachowym przywództwem Wojciecha Nowaka szkoliło się dzielnie 14 osób jak widać na załączonym obrazku. Ponieważ szkolił się zarówno Przewodniczący jak i oboje Wiceprzewodniczących, jest nadzieja, że nasza strona będzie się rozwijać.               LL