Uwaga! Aktualności są również w naszym Biuletynie!  

MINISTER HALL WE WROCŁAWIU
Żółta kartka? Jeszcze nie! Pani Minister siedząca
Mówi poseł Ewa Wolak Pyta licealista
Jadwiga Nowak i.. 200 osób Ponad 200 osób na sali
Dolnośląska Solidarność zorganizowała spotkanie z Minister Katarzyną Hall 30 stycznia we Wrocławiu. Prowadzili je  Jarosław Krauze i Janusz Wolniak, a przybyło ponad 200 osób (zabrakło miejsc siedzących). Na początku J. Krauze przypomniał (bardzo wizualnie), że to we Wrocławiu Min. Giertych dostał żółtą kartkę! Nie sposób w kilku zdaniach opisać wszystkich wątków tego spotkania. M.in. wręczono Pani MInister przygotowany przez dolnośląską Solidarność projekt nowelizacji Karty Nauczyciela, dzięki której świadczenie urlopowe może wzrosnąć o kilkaset zł bez skutków dla budżetu. Pani Poseł Ewa Wolak oświadczyła, że będzie "pilotować" tę nowelizację. Po prawie dwugodzinnej dyskusji Pani Minister (która chyba rzeczywiście umie słuchać) stwierdziła, że niektóre wysunięte przez obecnych pomysły "bardzo ją zainspirowały". Większa relacja będzie na stronie Regionalnego Sekretariatu (patrz LINKI)
SOLIDARNIE O PODWYŻKI!
Komisja Międzyzakładowa na pierwszym w tym roku spotkaniu 10 stycznia w GCEZ przyjęła ważne stanowisko i uchwałę. Komisja stwierdziła, że poprze "każde racjonalne" działania zmierzające do osiągnięcia dużej podwyżki dla pracowników oświaty i w konsekwencji wezwała wszystkie koła do wywieszenia 18 stycznia (dzień manifestacji ZNP) flag związkowych. Pełny tekst stanowiska i uchwały do pobrania tutaj
14 stycznia podobne stanowisko przyjęła Komisja Międzyzakładowa Kraków Śródmieście domagając się od władz Sekcji Krajowej współdziałania z innymi związkami w sprawie podwyżki. Zdecydowanych działań w sprawie  podwyżki 50-procentowej domaga się także Sekcja Regionalna Warmii i Mazur.
SZKOLENIE SIP-OWCÓW
Uczestnicy kursu
Szkolenie wybranych społecznych inspektorów pracy z głogowskich placówek oświatowych zostało po raz pierwszy zorganizowane przez nasz Związek (a konkretnie przez Jadwigę Nowak) we współpracy z ZNP i odbyło się w dniach 9-10-11 stycznia w Klubie Nauczyciela. Szkolenie poprowadził Jan Kosowski (siedzi w środku), nasz  regionalny koordynator do spraw BHP, nagrodzony w 2006 roku bardzo prestiżową nagrodą im. Haliny Krahelskiej. O bardzo aktywnym regionalnym klubie SIP czytaj na stronie Regionu, a konkretnie tutaj
SZTANDAR NARESZCIE W GABLOCIE
Szef i wiceszef Sekretariatu przy sztandarze
Sztandar Regionalnego Sekretariatu Oświaty nie leży już zwinięty pod ścianą, lecz wisi w gablocie ufundowanej przez naszą Komisję Międzyzakładową. Gablota została wykonana i przewieziona przez Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej, a nad całością czuwał Janusz Leciej.
Cóż, zadowolenie Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Sekretariatu jest zupełnie zrozumiałe..
REGIONALNE OBCHODY 13 GRUDNIA W GŁOGOWIE!
Regionalne uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego odbły się tym razem w naszym mieście! Więcej na stronie Regionu, a konkretnie tutaj
I ANDRZEJKOWO-BOWLINGOWY TURNIEJ..
 zwycięzka drużyna z pucharem przechodnim

I ANDRZEJKOWO-BOWLINGOWY TURNIEJ SOLIDARNOŚCI OŚWIATY W GŁOGOWIE odbył się 29 listopada 2007 roku w OK Parku. Drużynowo zwyciężyło GCEZ przed ZSZ i II LO. Najlepszym zawodnikiem był Czesław Witold Czupryniak z ZSZ, a najlepszą zawodniczką - Anna Pieńkowska-Piwko z II LO. Duży album z tej impezy jest zamieszczony w GALERII.  Turniej zorganizowała Sylwia Partyka. Serdeczne dzięki!

JEST NADZIEJA NA PODWYŻKI, ALE..
Dzięki staraniom Związku pojawiła się nadzieja na podwyżki dla nauczycieli w roku 2008 (zobacz stronę Sekcji Krajowej w linkach). Jednak Ludwik Lehman nadal ostro krytykuje władze Sekcji Krajowej w tekście W KRAINIE ORWELLA ?
MILCZENIE OWIEC ?
Przewodniczący KM zaniepokojony planowanym obniżeniem płac nauczycieli w roku 2008 i brakiem zdecydowanej reakcji Sekcji Krajowej wystosował do działaczy Sekcji pismo, które można przeczytać tutaj
NIEWIARYGODNE LECZ PRAWDZIWE!!!
 Mimo podpisanego z naszym Związkiem porozumienia gwarantującego w przyszłym roku 9-procentową podwyżkę płac w państwowej sferze budżetowej Rząd chce obniżyć wynagrodzenia nauczycieli !!! Komisja Międzyzakładowa obradująca 19 września wyraziła jednogłośne oburzenie z tego powodu. Nasze stanowisko czytaj tutaj .
BYLIŚMY W LUBINIE 31 SIERPNIA
nasze dziewczyny z naszym transparentem

Starsze wiadomości są w archiwum